ProData ir Linux  
   Dateshift modulis  


  in English in English


dateshift.o - Branduolio modulis skirtas sisteminio laiko poslinkiams sudaryti

Įvadas

   Ar Jums nepabodo kiekvieną kartą keisti sistemos datą, kai norite pratęsti patikusios trial programos veikimą, arba tiesog norite suinstaliuoti seną pamirštą demonstracinę programą? O jeigu kuriant Jūsų naują super-sistemą, Jums reikia ištestuoti ją su įvairiom datom ir laikais? Tada šis modulis Jums. Jis skirtas laiko postūmių į vieną ar kitą pusę nuo einamo sistemos laiko sudarymui.

   Autorius nepretenduoja į idejos naujoviškumą, ir parašė šį modulį savo patogumui. Todėl priimami bet kokie papildomi pageidavimai ir pasiūlymai. Klaidų ir klaidelių pataisymai patch'ų pavidale taip pat yra pageidaujami. Šis modulis turėtų tikti visoms 2.x serijos branduolio versijoms (nors buvo testuotas ne su visomis; ir visiškai netestuotas su 2.5.x branduolių serija)

Kaip šis modulis dirba

   Modulis perima time(3) system call ir tikrina kiekvieną proceso pavadinimą pagal surašytus /etc/dateshift.conf faile procesų pavadinimus. Jeigu pavadinimas sutampa, proceso pid registruojamas ir tikrinamas time() iškvietimo eilės numeris. Jeigu time() iškvietimo eilės numeris patenka į nuo-iki diapazoną, procesui pakišamas naujas laikas (sekundėmis nuo Epochos). Poslinkis gali būti užduotas absoliutus(=), teigiamas(+) ir neigiamas(-). Šis požymis įrašomas prieš poslinkio reikšmę konfiguraciniame faile. Pagal nutylėjimą šis poslinkis yra absoliutus(=). Stipriai apkrautoje sistemoje gali pasileisti daug procesų, kuriems reikalingas toks laiko postūmis, todėl modulis perima dar ir exit(3), kur atlaisvinamos procesams skirtos atminties struktūros. Tokiu būdu modulis stengiasi neužimti daug branduolio zonos atminties. ("Atlaisvinimas" modulyje reiškia pakartotiną atminties panaudojimą).


Instaliavimas (aka Įdiegimas)

  • Parsisiųskite šį tarball'ą: dateshift-0.98.tar.gz
  • Unzip'inkite ir untar'inkite jį į tokiems dalykams skirtą direktoriją (pvz. /usr/src)
  • Surinkite 'make', - ir Jūs gausite pakraunamą su 'insmod' modulį dateshift.o

Disclaimer (non-std) - Atsiribojimas

   Autorius neneša atsakomybės už modulio panaudojimą neteisėtiems tikslams, programų nulaužimams, nelegaliems licencijų pratęsimams ir už šių veiskmų pasekmes.

Licencija

   Šis modulis paleidžiamas į gyvenimą pagal GPL licenciją, kadangi jis naudojasi Linux branduolio duomenų struktūromis (kurios savo ruožtu yra licencijuoti pagal GPL).

Autorius

   Vladas Saulis
   vladas@prodata.lt

SourceForge.net Logo


Powered by PROGRESS

| ProData | PROGRESS | Linux | Programavimas | TROLIS.NET |

Last updated 2021-04-11